Suriye’de yaşayan soydaşlarımız ile ilgili KAFFED duyurusu

Suriye devleti sınırları içinde yaşayan soydaşlarımızın akrabalarımızın durumundan son günlerde yaşanan olaylar sebebi ile derin kaygı ve endişe duymaktayız.

KAFFED olarak, Suriye’deki derneklerimiz ve diğer irtibat kurabildiğimiz kesimlerle görüşmelerimiz girişimlerimiz devam etmektedir.

Şam ve Halep dernek başkanlarının yanısıra Suriye’de yaşayan bazı soydaşlarımızla da yapılan görüşmelerde soydaşlarımızın durumları hakkında sağlıklı bilgiler alınabilmesi için yoğun bir mesai harcanmaktadır.

Suriye rejiminin kapalılığı sebebi ile doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak için değişik kanallardan bilgi alış verişleri yapılmaktadır.

Türkiye’de ve Anavatanda görüşmelerimiz girişimlerimiz devam etmektedir. Konu Meclis gündemine dahi taşınmıştır (Elçilikler, Dışişleri Bakanlığı, Siyasi Partiler, Dışişleri Komisyonu ile görüşmeler yapılmıştır, yapılmaya da devam edilecektir.)

Federasyonumuz konunun hassasiyetini ve Suriye’de yaşayan soydaşlarımızın yaşadıkları ülke gerçeğini gözeterek hareket etmektedir.

Bir kısım soydaşımızın Anavatanımıza dönme iradesi koydukları hepimizin malumudur. Soydaşlarımızın koydukları bu iradenin gerçekleşebilmesi için Türkiye’den her türlü destek verilecek yardım konusunda ne gerekiyorsa, elden gelecek tüm yardım yapılacaktır, yapılmalıdır.

Tüm toplumuzu konunun hassasiyetini gözeterek hareket etmeye, buradan atılacak yanlış bir adımın soydaşlarımıza gelecekte ciddi sıkıntılar yaşatacağının bilincinde olmaya, Suriye’de yaşayan soydaşlarımızın anavatanlarına dönüşlerinin gerçekleşebilmesi için verilecek tüm desteği birlikte vermeye, gelecek taleplerde birlikte organize bir çalışma içinde olmaya tüm kurumları, grupları ve olaya duyarlı tüm kesimleri sağduyulu düşünmeye, davranmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla
Vacit Kadıoğlu
Genel Başkan

En İyi Oyun Blog