KAFFED, TBMM’de Gurubu Bulunan Siyasi Partilerin Anayasa Komisyonu Üyelerine Yeni Anayasa’ya Yönelik Görüş ve Taleplerimizi İçeren Dosya Sundu

Değerli Hemşehrilerimiz,

Çerkes sorunlarına duyarlı tüm kurum, kişi ve guruplara hitaben 09.12.2011 tarihinde yayınladığımız açık davette, ülke gündeminin en önemli maddesi olan anayasa değişikliği konusunda TBMM Başkanlığı’nın 31 Aralık 2011 tarihine kadar görüş topladığını, Çerkes Halkı’nın görüş ve taleplerinin bir an önce TBMM Anayasa Komisyonu’na bildirilmesi gerektiğini belirterek, bu kapsamda hazırlanacak yeni anayasaya yönelik görüş ve taleplerinizin zaman darlığı sebebiyle en geç 24 Aralık 2011 tarihine kadar Federasyonumuza bildirilmesini talep etmiştik.

Son derece memnuniyetle ifade etmek isteriz ki, bu kısa zaman dilimi içinde halkımız çağrımıza duyarsız kalmamış ve Federasyonumuza yüzlerce görüş iletilmiştir.

Federasyonumuzca oluşturulan komisyon tarafından bu görüşlerin tümü hassasiyetle incelenmiş ve mümkün olduğunca tüm görüşlerin müşterek kısımları derlenerek bir metin haline getirilmiştir.

Hazırlanan dosya, 29-30 Aralık tarihlerinde Genel Başkanımız Sn. Vacit KADIOĞLU, Genel Başkan Yardımcımız Sn. Hasan SEYMEN, Genel Sekreterimiz Sn. Murat CANLI, Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Yıldız ŞEKERCİ ve Koordinatörümüz Sn. Betül DİNÇER’den oluşan heyet tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sn. Cemil ÇİÇEK, Cumhuriyet Halk Partisi Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi Sn. Atilla KART, Milliyetçi Hareket Partisi Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi Sn. Faruk BAL ve Barış ve Demokrasi Partisi Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi Sn. Sırrı Süreyya ÖNDER’e sunulmuştur.

Bu önemli görevin gerçekleştirilmesinde son derece duyarlı davranarak katkı sunan öncelikle üye derneklerimize, kanaat önderlerimize, akademisyenlerimize, gazete ve dergilerimize, sosyal medya gruplarına, derneklerimizin gençlik komisyonlarına ve bireysel görüşlerini paylaşarak çalışmamıza katkı veren tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Daha çok başında olduğumuz “Yeni Anayasa Süreci”nde vereceğiniz destek ve katılımla bıkmadan ve yorulmadan taleplerimizin takipçisi olacağımızı bir kez daha beyan ediyoruz.

Saygılarımızla

Kafkas Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu

Kafkas Dernekleri Federasyonu Anayasa Çalışma Gurubu

En İyi Oyun Blog