Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın Sergey Bagapş Ankara’da

Saat 11.30’da özel bir uçak ile Ankara Esenboğa Havalimanına gelen Sayın Bagapş ve heyeti havaalanında karşılanarak kalacakları Ankara Siwiss Otel’e geçilmiştir.

Siwiss Otel önünde de kalabalık bir heyetin karşıladığı Sayın Bagapş lobide ziyareti ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sayın Bagapş burada yaptığı konuşmada Türkiye’yi, Türkiye’deki hemşerilerini, dostlarını ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduğunu buna vesile olan, çaba sarf eden herkese teşekkür ettiğini söyledi.

“Amacım Abhazya’daki gelişmeleri birinci ağızdan siz değerli hemşerilerimize aktarmak ve sizlerinde görüş ve düşüncelerinizi almaktır. Biliyorsunuz son günlerde topraklarımızın verildiği şeklinde asılsız haberler çıkıyor. Canla, kanla alınan, bedel ödenen bu toprakların bu şekilde verilmesi mümkün mü? Dolayısıyla bu tür haberler kasıtlı haberlerdir itibar edilmemesi gerekir” dedi.

Soru almak isteyen Sayın Bagapş’a nazik bir şekilde “şimdi lütfen dinleniniz nasılsa daha sonra görüşeceğiz” denilerek dinlenmesine fırsat verilmiştir.

Sayın Bagapş’ın heyetinde başta Dışişleri Bakanı, Ekonomi Bakanı, Demografya Başkanı, Milletvekilleri, Merkez Bankası Başkanı olmak üzere üst düzey birçok bürokrat bulunmaktadır.

Çeşitli görüşmeler yapacak olan Sayın Bagapş onuruna akşam Ankara Atlı Spor Kulübü’nde Protokol yemeği verilecektir.

Sayın Bagapş 8 Nisan Cuma akşamı saat:19.30’da KAFFED karşısındaki TES-İŞ sendikası konferans salonunda, 9 Nisan Cumartesi günü saat 12.00’de ise Adapazarı Uzuncaorman köyünde hemşerilerimiz ile bir araya gelecektir.

KAFFED

En İyi Oyun Blog