KAFFED’den Abhazya’ya kutlama mesajı…

KAFFED’in Abhazya’nın bağımsızlığının Rusya tarafından tanınmasının 2. yıldönümü nedeniyle Devlet başkanı Sergey Bagapş’a gönderdiği mesaj ekteki gibidir.

 

Sergey BAGAPŞ
Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanı

Ekselansları,

Abhazya’nın bağımsızlığının Rusya tarafından tanınmasının 2. yıldönümü vesilesi ile şahsım ve Türkiye Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) adına sizlere en candan tebriklerimi iletmek isterim. 26 Ağustos Abhazya için tarihi bir gündür: Bu tarih, Abhazya halkının özgür, demokratik ve müreffeh bir ülke kurma kararlılığının belgesi olmuştur. Bu günün Abhazya ve diasporada mutlu ve güzel bir şekilde kutlanacağını biliyorum.

Size ve Abhazya halkına başarılar diler, Adığe-Abhaz diasporasının Abhazya’nın bağımsızlığına olan desteğini tekrar teyid ederim.

En iyi dileklerimle,

Cihan Candemir
Türkiye Kafkas Dernekleri Federasyonu Başkanı

*********


Sergey BAGAPSH
President of the Republic of Abkhazia

His Excellency,

On behalf of myself and the Federation of the Caucasian Associations in Turkey (Kaffed), I would like to extend most cordial congratulations to you on the second anniversary of the recognition of the independence of Abkhazia by Russia. 26 August was a historical time for Abkhazia: it is a testament for the determination of the Abkhazian people to establish a free, democratic and prosperous country. I know that it will be celebrated cheerfully and joyfully across Abkhazia and the diaspora.

I wish you and the people of Abkhazia every success, and reiterate the support of the Adygean-Abkhazian diaspora in strengthening the independence of Abkhazia.

Best regards,

Cihan Candemir
President
Federation of the Caucasian Associations in Turkey

En İyi Oyun Blog