Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi’ne burslu ve paralı, Adıgey Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi ile Maykop Devlet Teknoloji Üniversitesi’ne ise paralı okuyacak öğrenciler gönderilecektir…

Federasyonumuz 2010 – 2011 öğretim yılında da Kabardey – Balkar Cumhuriyeti Devlet Üniversitesine 18 lisans, 2 yüksek lisans (Tarih, Arkeoloji, Antropoloji, Etnoloji vb.) 20 burslu öğrenci gönderecektir.

Federasyonumuz ayrıca Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi’ne, Adıgey Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi’ne ve Maykop Devlet Teknoloji Üniversitesi’ne paralı olarak okumak isteyen öğrenciler gönderecektir.

Burslu ya da paralı okuyacak öğrenciler için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2010 olup, bu tarihe kadar eksiksiz doldurulmuş başvuru formu, bir fotoğraf ve ÖSS Sonuç Belgesi fotokopisini(www.osym.gov.tr den indirilen sonuç belgesi de olabilir) federasyonumuza ulaştırılması gerekmektedir.

Üniversitede normal eğitim 1 Eylül 2010 tarihinde başlamaktadır. Bu yıl gidecek öğrenciler hazırlık okuyacakları için 1 Ekim 2010 tarihinde okullarında olmaları gerekmektedir.

Her iki üniversitede YÖK tarafından tanınan üniversiteler arasında olduğu için, yurtdışı öğrencilik tescili ve askerlik tecili konusunda sorun yaşamamaktadırlar. Rusya Federasyonu Lizbon Anlaşması’nı imzaladığı için denklik konusu, Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde okuyanlar için nasıl uygulanıyorsa, Rusya Federasyonu’nda okuyanlar için de aynı şekilde uygulanmaktadır.

 

Ayrıntılı bilgi için, aşağıdaki ilgili başlıklara tıklayınız:

Kafkasya’da Yüksek Öğrenim için Başvuru Formu (Burslu)

Kafkasya’da Yüksek Öğrenim için Başvuru Formu (Paralı)

Okumaya hak kazanan öğrencilerden istenen Belgeler

Paralı Okuyacak Öğrenciler

Kabardey Balkar Cumhuriyeti’nde Üniversite Eğitimini Yapacak Öğrencilere Yeni Olanaklar Sağlanıyor

Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2010-2011 Öğretim Yılında Yurt Dışında Yüksek Öğrenim Yapmak İsteyenlerle İlgili Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı Başvuru Dilekçesi

Yurt Dışında Yüksek Öğrenim Göreceklerin Özel Öğrencilik Tanıma İşlemleri

Kabardey Balkar Devlet Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Kılavuzu

KBCÜ Mesleki yüksek öğrenimde temel eğitim programları

KBCÜ’de alanlar ve uzmanlıklar

KBCÜ’de lisansüstü doktora

Sıkça Sorulanlar

 

En İyi Oyun Blog