Reyhanlı Çerkes Derneği Yönetim Kurulu Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürünü Ziyaret Ettiler

KAFFED (BASIN) 11-01-2012 Reyhanlı Çerkes Derneği – Adığe Khase yönetim kurulu 11 Ocak 2012 Çarşamba günü Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne nezaket ve tanışma ziyaretinde bulundular.

Sıcak ve verimli geçen görüşmede Dernek Başkanı Uğur Pihava, Reyhanlı yerelinde yaşayan Çerkeslerin münferit olaylar dışında asayiş ve güvenlik açısından herhangi bir sorunlarının olmadığını diğer topluluklarla barış, kardeşlik, adalet duygusu içinde yaşamak istediklerini belirterek, bu anlamda istatistiksel verilere bakıldığında Çerkeslerin adliye ve mahkeme salonlarında görülmediğini anlattı.

Kültüründe ve tarihinde Cezaevi olmayan dünyadaki ender halklardan birinin Çerkes halkı olduğunu da söyleyen Pihava, İlçe Emniyet Birimleri’nin başarıları çalışmalarının taktir edildiğini beyan etti.

İlçe Emniyet Müdürü Aydın Yıldız ise konuşmasında, Çerkes toplumunu takdir ettiğini, derneğin ve üyelerinin yaptığı çalışmalarda, etkinliklerde ihtiyaç duyulduğunda yanlarında olduğunu, bundan sonrada olacağını dile getirerek, bu nazik ziyaretten memnun olduğunu belirtti ve dernek yönetim kuruluna başarı dileklerinde bulundu.

En İyi Oyun Blog