Güney Marmara Dernekleri Bandırma’da Buluştu

Yeni dönem çalışmalarına başlayan Güney Marmara Bölge Dernekleri yeni sezon çalışmalarının startını Bandırma’da verdi.

23 Ekim 2011 Pazar günü,Bandırma Kuzey Kafkasya Kültür derneği başkanı Namık Nart’ın ev sahipliğinde yapılan ve Federasyon yönetim kurulu üyemiz Şamil Jane’nin, yine yönetim kurulu üyesi Sadullah Batur’un da  hazır bulunduğu toplantıya; Bursa, İnegöl, Balıkesir, Susurluk, M.Kemalpaşa, Karacabey ve Gönen dernekleri başkan ve yönetim kurulu düzeyinde katılırken, toplantıya derneği bulunmayan Çanakkale’den katılan hemşerilerimiz de büyük bir ilgi ile karşılandı.

Açılış konuşmasında toplantıya katılan herkese teşekkür eden Namık NART; ‘yenilen dernek binamızda yapmış olduğumuz bu ilk toplantının hayırlı olması ümidiyle sözü Federasyon yönetim Kurulu üyemiz Şamil Jane’ye veriyorum’ diyerek toplantının açılışını yaptı.Söz alan Jane de ‘böylesine güzel bir dernek binası oluşturdukları için başkanı ve yönetim kurulunu kutluyorum. Umarım bu güzellikler altında daha çok toplantılar yaparız’ diyerek duygularını ifade etti ve Federasyon çalışmaları hakkında toplantıya katılan derneklere bilgiler verdi.

Genel kurullarını yeni yapan Balıkesir ve Gönen dernekleri yeni yönetim kurulları ve dernek çalışmaları ile ilgili bilgiler verirken özellikle yeni dernek binalarını alan Balıkesir derneğinin bu çalışması toplantıya katılan derneklerce memnunlukla karşılandı.

Geçen yıl yapılan çalışmaların özetlendiği, kısa ve orta vadede yapılması gereken projelerin masaya yatırıldığı toplantıda ayrıca yaklaşan Federasyon seçimleri ile ilgili dernek başkanları görüş alış verişinde bulundu.

Bandırma derneği bayanlar komisyonunun hazırlamış olan psihalujlerin ikram edildiği toplantı gayet olumlu bir havada son buldu.

Haber: Aran Karan / NART Dergisi

En İyi Oyun Blog