Nibjegu 12 yaşında

Ankara Çerkes Derneği bünyesinde 1999 yılında kurulan Nibjegu Tiyatro Topluluğu, Çerkes Derneği’nin 50.  Yıl kutlamalarında unutulmaz bir geceyle sahne aldı.

Topluluk, etkinliğin ikinci gecesi 15 Aralık Perşembe akşamı Gençlik Parkı Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda ‘Gülmek hiç bu kadar korkunç olmamıştı’ sloganıyla Mete Demirci tarafından yazılan ve yönetilen Uzunyayla’da Vahşet isimli oyunla sevenleriyle buluştu.

Saat 20.00’de başlayan iki perdelik güldürü oyunu, Ankaralı Çerkeslerin beğenisini kazandı. Oyunun başlamasına saatler öncesinden gelen seyirciler fuayede sabırsızlıkla beklerken tiyatro oyuncuları da son provalarını yaptı. Seyircilerin yerlerini almasıyla birlikte açılan perdeyle başlayan oyun boyunca seyirciler bir yandan gülerken diğer yandan düşündüler. Seyirciler oyun bitiminde ise selamlamaya çıkan oyuncuları ayakta alkışladı.

Kurulduğu günden bu yana yaklaşık olarak 150 oyuncunun gelip geçtiği topluluk bugün ise 15 kişilik kadrosuyla tiyatro etkinliklerini sürdürmektedir.  Her ayın ilk Cuma akşamı Ankara Çerkes Derneği’nde düzenlenen geleneksel Zexes gecelerinde sahne alan, her yıl mayıs ayında ise hazırladığı iki perdelik büyük salon oyunlarıyla tiyatro severlerle buluşan topluluk Düzce, İzmir, İstanbul , Kayseri, Maraş, Balıkesir ve Eskişehir’de de tiyatro oyunları sergiledi.

En İyi Oyun Blog