Perit Derneği, yaz kampı gençlerini misafir etti…

Türkiye ve Ürdün’den yaz kampı için  Kabardey’e gelmiş olan gençler ,10 Temmuz Pazar günü Perit derneğine davet edildiler.

Türkiye’den 24, Ürdün’den ise 22 çocuk ve genç, sorumlu öğretmenleri ve KBC Gençlik ve STK’lardan sorumlu bakanlık yetkilisi Nane Lera eşliğinde derneğe geldiler.

Perit Derneğindeki programın sunuculuğunu Nalçik’teki öğrencilerimizden Thambılmış İlker  yaptı. Misafir gençlerimizin hiçbirisinin Adığece bilmemesi nedeniyle sunumlar ve konuşmalar, İlker tarafından Adığece ve Türkçe olarak, bir başka öğrencimiz olan Thlıvuç Anzor tarafından da Arapça olarak yapıldı.

Dernek başkanı Şenıbe Beycan, Türkiye grubunun sorumlusu Şovcen Cevdet ve Ürdün grubunun sorumlusu Janberk Zahir gençlere yönelik  kısa birer konuşma yaptıktan sonra program başladı.

Şarkılarıyla; Neğoy Anzor, Hağur Neyana ve Berbeç Alihan –İslam kardeşler ile Kodz Mişe’nin yetiştirmiş olduğu Pşıne müzik grubu gençleri eğlendirdiler.Ardından düğün yapan gençler akşam yemeğinde de Kafe Leyla’da Perit derneğinin misafiri oldular.

En İyi Oyun Blog